Kursy Dennisona

INTEGRACJA MÓZGU I CIAŁA KLUCZEM DO SUKCESU

warsztat edukacyjny dla ABSOLWENTÓW GIMNASTYKI MÓZGU

32 godziny dydaktyczne - Zaświadczenie Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologów

W programie warsztatu :

W kinezjologii można określić czego najbardziej chcemy i co jest dla nas najbardziej wskazane wykorzystując koło pięciu przemian-pięciu aspektów, wokół których toczy się nasze życie.

Pierwszym, najważniejszym w drodze do celu jest pytanie kim jestem, jaka jestem? Jeśli wiem jakie mam  zalety i jakie wady mogę doskonalić to co już mam lub zmieniać to, co mi się w sobie nie podoba. W drugim obszarze- emocji i uczuć- szukamy odpowiedzi na pytanie co czuję?  Jeżeli nie akceptujemy swoich emocji lub nie umiemy ich wyrażać to wywołuje to brak akceptacji swojego sukcesu. Zamykamy się na sukces i nagrody czyli na trzeci obszar w którym szukamy odpowiedzi na pytanie co cenię?
Pytanie czwartego obszaru czy i na ile akceptuję siebie? Jeśli żyję zgodnie z  moimi wartościami to akceptuję siebie, mam poczucie drogi wewnętrznej i z łatwością otwieram się na pozytywne zmiany. Gdy jestem gotowa na pozytywne zmiany to działam /5obszar/ - łatwo podejmuję decyzje i dokonuję właściwych wyborów.

Wyrażenie swoich uczuć  i emocji poprzez rysunek pozwala na szybkie i łatwe pozbycie się stresu, negatywnych myśli i otwarcie się na nowe rozwiązania. Rysunek pobudza do  refleksji , wniknięcia w swoje wnętrze. Pozwala na uświadomienie sobie swoich ograniczeń i w połączeniu z Gimnastyką Mózgu umożliwia uwolnienie się od istniejących w nas wypartych lub głęboko schowanych emocji, które ograniczają nasz potencjał wewnętrzny oraz są źródłem kolejnych negatywnych uczuć    będących  jedynie skutkiem naszych minionych doświadczeń i powstałych mechanizmów obronnych.

Lateralny dominujący profil działania mózgu to organizacja dominujących organów: oka, ucha, ręki, nogi w stosunku do dominującej półkuli mózgowej. Pozwala on na dokładne przyjrzenie się sposobowi przetwarzania informacji  oraz określenie stopnia wytrzymałości na stres.

Inwestycja: 450 zł za warsztaty + pobyt

Sprawdź najbliższy termin kursu!
Weź udział!
Strona główna | O mnie | Szkolenia | Terminy kursów | Lato z tańcami w kręgu | Zgłoszenie | Galeria | Linki | Kontakt | RODO
Copyright 2008 by AK